Koszyk
Wartość zakupów: 0.00 zł
Zarejestruj się / Zaloguj

Kominek LUCY 12 prawy BS

Strona głównaWkłady kominkowe PowietrzneKominek LUCY 12 prawy BS

dostępność: na magazynie

powiększ zdjęcienajedź myszką na zdjęcie
LUCY 12 prawy BS
 
Wkład o ciekawym kształcie, z bocznym przeszkleniem. Dzięki dwustronnej wizji ognia i delikatnej ramie frontowej doskonale wpisuje się w stylistykę nowoczesnych wnętrz. Tego typu kominek jest często wybierany w przypadku otwartych pomieszczeń, w których łączone są różne przestrzenie, np. salon z jadalnią.
 
Dane techniczne
 
Moc nominalna (kW)
12,0
Zakres mocy grzewczej (kW)
5.0 - 15.0
Sprawność cieplna (%)
80,0
Średnica wylotu spalin (mm)
200
Przeznaczony do rekuperacji
Tak
Rodzaj paliwa
dopuszczalny brykiet węgla brunatnego, zalecane sezonowane drewno liściaste
Waga (kg)
194,0
Emisja CO (przy 13% O 2 ) ≤ podawana w %
0,10
Temperatura spalin (℃)
270,0
Max długość polan (cm)
35
Emisja pyłków (pył) (mg/Nm3)
15,0
Zgodność z normą BlmSchV 2
Tak
Minimalne wymagane pole czynne kratek wylotowych (cm2)
≥900
Minimalne wymagane pole czynne kratek wlotowych (cm2)
≥700
Rodzaj przeszklenia
boczne
Otwieranie drzwi
w prawo
Materiał wykonania
stal
Szerokość (cm)
69,80
Wysokość (cm)
127,00
Głębokość (cm)
48,00
Dolot powietrza
Tak
Wyłożenie komory spalania
Tak
Popielnik
Tak
Ozdobna szyba typu glass
Tak
Zalety
 
Wkład o ciekawym kształcie, z bocznym przeszkleniem. Dzięki dwustronnej wizji ognia i delikatnej ramie frontowej doskonale wpisuje się w stylistykę nowoczesnych wnętrz. Tego typu kominek jest często wybierany w przypadku otwartych pomieszczeń, w których łączone są różne przestrzenie, np. salon z jadalnią. Zastosowana w kominku specjalnie profilowana płyta dolna sprawia, że mieści on w sobie większą ilość drewna. Nowoczesne rozwiązania zastosowane w urządzeniu gwarantują oszczędność energii i sprawiają, że jego obsługa i czyszczenie są bezproblemowe.
 
 
 
MAKSYMALNE WYKORZYSTANIE ENERGII
 
Efektywniejsze spalanie i dłuższe utrzymywanie temperatury dzięki wyłożeniu komory spalania Acumotte, materiałem akumulującym ciepło, który podwyższa temperaturę w palenisku.
 
Dopalanie cząstek opału dzięki dwóm deflektorom, które wydłużają drogę spalin. Proces ten podnosi również efektywność spalania oraz gwarantuje lepsze wykorzystanie energii, a tym samym minimalizuje emisję szkodliwych substancji do atmosfery.
 
Dostarczanie powietrza do wkładu odbywa się wyłącznie z zewnątrz, dzięki wbudowanemu króćcowi dolotu powietrza fi 125 mm. Jego regulacja odbywa się za pomocą przepustnicy ustawianej jednym regulatorem znajdującą się poniżej drzwiczek, co wyklucza błędy w niewłaściwym użytkowaniu. Cały mechanizm działa bardzo cicho i bezawaryjnie. 
 
We wkładzie zastosowany jest potrójny system dopowietrzenia komory spalania. Powietrze pierwotne, ułatwiające rozpalanie drewna, dostarczane jest pod ruszt. Powietrze wtórne - zapewniające ekonomiczne i ekologiczne spalanie - dostarczane jest otworami w tylnej ścianie.
 
Dodatkowo we wkładzie zastosowany jest system czystej szyby (kurtyna powietrza), czyli powietrze dostarczane jest bezpośrednio na szybę poprzez system kanałów umieszczonych na bokach kominka. W ten sposób dostarczany jest tlen do górnej części komory spalania, w której następuje dopalanie gazów powstałych w procesie spalania drewna, co dodatkowo ogranicza emisję szkodliwego CO do atmosfery. 
 
Zastosowanie takiego systemu dopowietrzenia umożliwia bardzo precyzyjne sterowanie procesem spalania.
 
 
 
BEZPIECZEŃSTWO NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE
 
Front wkładu wyposażony w ceramikę żaroodporną wytrzymująca temperaturę do 800°C. Oferowane przez Nas szkło posiada certyfikat jakości i bezpieczeństwa.
 
Korpus i front wkładu odporne na działanie wysokich temperatur dzięki zastosowaniu wysokogatunkowej stali.
 
Doskonała szczelność, dzięki solidnym spawom wykonanym w osłonie gazu szlachetnego. Elementy stalowe wycinane laserowo przy pomocy nowoczesnych urządzeń, a następnie wyginane na giętarkach CNC.
 
 
 
WYGODNE UŻYTKOWANIE
 
W kominku zastosowano specjalnie profilowaną płytę dolną wykonaną z Acumotte, dzięki czemu komora spalania jest głębsza i mieści w sobie większą ilość drewna.
 
Wyjmowany ruszt i popielnik ułatwiają utrzymanie wkładu w czystości.
 
Ograniczone osadzanie sadzy następuje dzięki zastosowanemu systemowi czystej szyby. Kurtyna powietrzna odgradza szybę od paleniska. Dzięki temu nie brudzi się i oddaje do pomieszczenia więcej ciepła.
 
Możliwość zniwelowania nierówności podłoża i wypoziomowania wkładu dzięki regulowanym nóżkom.
 
Model wyposażony w ruchomy wylot spalin, dzięki czemu w przypadku montażu, nie ma konieczności zakupu dodatkowych kolan. W łatwy sposób można dostosować kąt podłączenia wkładu do instalacji kominowej.   
 
 
 
NOWOCZESNY DESIGN
 
Wkład wyposażony jest w pojedynczą, dekoracyjną szybę typu glass, dzięki której wygląda elegancko i nowocześnie. Zastosowanie tego rozwiązania optycznie powiększa front wkładu i podkreśla wizję ognia.
 
Drzwi wkładu posiadają wygodną klamkę.
 
Gwarancja 5 lat.

Numer katalogowy: 1350

Ten produkt nie ma powiązań z innymi produktami.

Strona główna
GOLD KOM - OD PROJEKTU PO REALIZACJĘ

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje
o nowych produktach i promocjach, zapisz się na nasz newsletter.

Kontakt

KOMINKI GOLD-KOM
42-400 Zawiercie
ul. Paderewskiego 136
tel: +48 (32) 677 11 15
tel: +48 507 241 597
e-mail: kominki@goldkom.com.pl