Koszyk
Wartość zakupów: 0.00 zł
Zarejestruj się / Zaloguj

Kominek LUCY 14 SLIM

Strona głównaWkłady kominkowe PowietrzneKominek LUCY 14 SLIM

dostępność: na magazynie

powiększ zdjęcienajedź myszką na zdjęcie
LUCY 14 SLIM
 
Wkład o nowoczesnym panoramicznym froncie z płytką komorą spalania, dzięki czemu doskonale sprawdzi się w salonach o niewielkiej powierzchni oraz małym zapotrzebowaniu na moc grzewczą. Idealny do domów energooszczędnych i pasywnych.
 
Dane techniczne
 
Moc nominalna (kW)
7,0
Zakres mocy grzewczej (kW)
4.0 - 9.0
Sprawność cieplna (%)
80,0
Średnica wylotu spalin (mm)
160
Przeznaczony do rekuperacji
Tak
Rodzaj paliwa
dopuszczalny brykiet węgla brunatnego, zalecane sezonowane drewno liściaste
Waga (kg)
180,0
Emisja CO (przy 13% O 2 ) ≤ podawana w %
0,10
Temperatura spalin (℃)
258,0
Max długość polan (cm)
40
Emisja pyłków (pył) (mg/Nm3)
38,0
Zgodność z normą BlmSchV 2
Tak
Minimalne wymagane pole czynne kratek wylotowych (cm2)
≥700
Minimalne wymagane pole czynne kratek wlotowych (cm2)
≥500
Rodzaj przeszklenia
proste
Otwieranie drzwi
w lewo
Materiał wykonania
stal
Szerokość (cm)
80,40
Wysokość (cm)
128,20
Głębokość (cm)
33,50
Dolot powietrza
Tak
Wyłożenie komory spalania
Tak
Popielnik
Tak
Ozdobna szyba typu glass
Tak
Zalety
 
MAKSYMALNE WYKORZYSTANIE ENERGII
 
Efektywniejsze spalanie i dłuższe utrzymywanie temperatury dzięki wyłożeniu komory spalania Acumotte, materiałem akumulującym ciepło, który podwyższa temperaturę w palenisku.
 
Dopalanie cząstek opału dzięki dwóm deflektorom, które wydłużają drogę spalin. Proces ten podnosi również efektywność spalania oraz gwarantuje lepsze wykorzystanie energii, a tym samym minimalizuje emisję szkodliwych substancji do atmosfery.
 
Dostarczanie powietrza do wkładu odbywa się wyłącznie z zewnątrz, dzięki wbudowanemu króćcowi dolotu powietrza fi 125 mm. Jego regulacja odbywa się za pomocą przepustnicy ustawianej jednym regulatorem znajdującą się poniżej drzwiczek, co wyklucza błędy w niewłaściwym użytkowaniu. Cały mechanizm działa bardzo cicho i bezawaryjnie. 
 
We wkładzie zastosowany jest potrójny system dopowietrzenia komory spalania. Powietrze pierwotne, ułatwiające rozpalanie drewna, dostarczane jest pod ruszt. Powietrze wtórne - zapewniające ekonomiczne i ekologiczne spalanie - dostarczane jest otworami w tylnej ścianie.
 
Dodatkowo we wkładzie zastosowany jest system czystej szyby (kurtyna powietrza), czyli powietrze dostarczane jest bezpośrednio na szybę poprzez system kanałów umieszczonych na bokach kominka. W ten sposób dostarczany jest tlen do górnej części komory spalania, w której następuje dopalanie gazów powstałych w procesie spalania drewna, co dodatkowo ogranicza emisję szkodliwego CO do atmosfery. 
 
Zastosowanie takiego systemu dopowietrzenia umożliwia bardzo precyzyjne sterowanie procesem spalania.
 
 
 
BEZPIECZEŃSTWO NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE
 
Front wkładu wyposażony w ceramikę żaroodporną wytrzymująca temperaturę do 800°C. Oferowane przez nas szkło posiada certyfikat jakości i bezpieczeństwa.
 
Korpus i front wkładu odporne na działanie wysokich temperatur dzięki zastosowaniu wysokogatunkowej stali.
 
Doskonała szczelność, dzięki solidnym spawom wykonanym w osłonie gazu szlachetnego. Elementy stalowe wycinane laserowo przy pomocy nowoczesnych urządzeń, a następnie wyginane na giętarkach CNC.
 
 
 
WYGODNE UŻYTKOWANIE
 
W kominku zastosowano specjalnie profilowaną płytę dolną wykonaną z Acumotte, dzięki czemu komora spalania jest głębsza i mieści większą ilość drewna. Jednocześnie zastosowano skróconą komorę paleniska, co wpływa na mniejszą moc wkładu. Dzięki temu doskonale sprawdzi się on w salonach o niewielkich gabarytach.
 
Wyjmowany ruszt i popielnik ułatwiają utrzymanie wkładu w czystości.
 
Ograniczone osadzanie sadzy następuje dzięki zastosowanemu systemowi czystej szyby. Kurtyna powietrzna odgradza szybę od paleniska. Dzięki temu nie brudzi się i oddaje do pomieszczenia więcej ciepła.
 
Możliwość zniwelowania nierówności podłoża i wypoziomowania wkładu dzięki regulowanym nóżkom.
 
Model wyposażony w ruchomy wylot spalin, dzięki czemu w przypadku montażu, nie ma konieczności zakupu dodatkowych kolan. W łatwy sposób można dostosować kąt podłączenia wkładu do instalacji kominowej.   
 
 
 
NOWOCZESNY DESIGN
 
Wkład o nowoczesnym panoramicznym froncie z płytką komorą spalania, dzięki czemu doskonale sprawdzi się w salonach o niewielkiej powierzchni oraz małym zapotrzebowaniu na moc grzewczą. Idealny do domów energooszczędnych i pasywnych. Nowoczesne rozwiązania zastosowane w kominku gwarantują oszczędność energii i sprawiają, że obsługa i czyszczenie urządzenia są bezproblemowe.
 
Wyposażony jest w pojedynczą, dekoracyjną szybę typu glass, dzięki której wygląda elegancko i nowocześnie. Zastosowanie tego rozwiązania optycznie powiększa front wkładu i podkreśla wizję ognia.
 
Drzwi wkładu posiadają wygodną klamkę.
 
Gwarancja 5 lat.

Numer katalogowy: 1347

Ten produkt nie ma powiązań z innymi produktami.

Strona główna
GOLD KOM - OD PROJEKTU PO REALIZACJĘ

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje
o nowych produktach i promocjach, zapisz się na nasz newsletter.

Kontakt

KOMINKI GOLD-KOM
42-400 Zawiercie
ul. Paderewskiego 136
tel: +48 (32) 677 11 15
tel: +48 507 241 597
e-mail: kominki@goldkom.com.pl